Aktualności

> Nowe terminy – TSR podstawowy – wiosna i jesień 2017 – Warszawa i  jesień 2017  – Wrocław tutaj

> Uwaga!!! Dla każdego od szkolenia podstawowego wzwyż… intensywne, bolesne, a radosne, pełne praktyki i wyzwań trzydniowe seminarium wakacyjne w Centrum PSR z Tomkiem Świtkiem… chcesz rozwijać swoje umiejętności w TSR? Przybywaj! Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany pisz/dzwoń – kontakt na naszej stronie  PS! …a wieczorami? …też może się dziać:)

> Zapisujcie się na szkolenia specjalistyczne TSR – edycja warszawska i poznańska.

> Dzieją się kolejne edycje szkolenia zaawansowanego TSR – Warszawa 2017, Toruń 2017 oraz Lublin 2017. Kolejne edycje w przygotowaniu – więcej na  na www.stsr.pl

> Zapraszamy na tegoroczną ogólnoświatową konferencję podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach – Bad Soden, Frankfurt, Niemcy. Szczegóły na stronie www.sfworldconference.org. Konferencja ta odbywa się zamiast corocznej konferencji European Brief Therapy Association.

sfworld

> Podczas ostatniej konferencji Solution Focused Brief Therapy Association w Haliax, Kanada Tomek Świtek  prezentował warsztat na temat programu „Trzylatki skoncentrowane na rozwiązaniach”, a także wystąpi jako prelegent podczas sesji plenarnej poświęconej zmianom w TSR, w czym zresztą się specjalizujemy:) Nagranie z prezentacji tutaj.

> Ruszyły szkolenia specjalistyczne TSR dla absolwentów szkoleń na poziomie podstawowym i zaawansowanym przygotowane w ramach programów certyfikacyjnych PSTTSR oraz IASTI

> SZKOŁA TERAPII SKONCENTROWANEJ NA ROZWIĄZANIACH  

logostsrSzkolenia zaawansowane z zakresu TSR realizowane są w ramach Szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, współtworzonej przez trzy wiodące w Polsce ośrodki szkoleniowe, tj. Centrum PSR, Centrum Rozwiązań i Laboratorium ETSR. Formuła tak daje sposobność nie tylko poznania tajników TSR, ale także doświadczenia odmiennych sposobów pracy trenerów, posiadających różne doświadczenia zawodowe. Szczegółowe informacje na ten temat i kwestionariusz zgłoszenia na szkolenia zaawansowane znajdziecie na stronie: www.stsr.pl

> ZAPRASZAMY do odwiedzenia naszego kanału na YouTube

>DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH podejściem (terapią) skoncentrowanym na rozwiązaniach przygotowaliśmy ofertę szkoleń podstawowych z tego zakresu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziecie również wiele innych materiałów – zarówno takich do poczytania, jak i do oglądania. Do końca sierpnia pojawią się kolejne nowości w tym filmiki wideo z fragmentami rozmów. Zapraszamy na stronę: www.centrumpsr.eu – jest to droga do spotkania się z ludźmi, którzy znają zastosowanie TSR w pomocy społecznej od podszewki. W sprawie bardziej szczegółowych informacji możecie też pisać bezpośrednio na szkolenia#centrumpsr.eu lub dzwownić 601 672 605

NOWY ZARZĄD PST-TSR! Podczas posiedzenia walnego zgromadzenia PSTTSR odbyły się wybory w wyniku których został wyłoniony nowy zarząd: prezes – Jacek Szczepkowski, członkowie zarządu – Klara Sztyler – Małek oraz Magda Szutarska! życzymy powodzenia!

>  WITAJCIE! w ostatnich dniach doświadczyliśmy inspiracji w jednej z placówek, której pracownicy księgowości musieli czekać „dłużej” na odpowiedzi ze strony swoich filii. W celu poradzenia sobie z takim zjawiskiem jedna z osób – Pani Ania – stosuje procedurę „TIK-TAK”, polegającą na regularnym, cierpliwym i spokojnym wysyłaniu maili z tytułem „TIK-TAK” i treścią „TIK-TAK ZEGAR TYKA DO WYBUCHU POZOSTAŁO … DNI!!! przypominam się w sprawie…..”

Wiemy, że i u nas część z Was otrzymuje odpowiedzi prawie natychmiast, a w niektórych sprawach trwa to „dłużej – niestety za długo”. Prosimy w takich sytuacjach o rozważenie możliwości stosowania wobec nas procedury TIK – TAK. Z góry dziękujemy za każdy przejaw takiego rodzaju wsparcia. :):):)

>NAJNOWSZY ARTYKUŁ TOMKA ŚWITKA NA TEMAT MODELU SYTUACYJNEGO W RAMACH TSR (w j. angielskim) – PRZECZYTAJ

>NA STRONIE SOLUTIONFOCUSEDNEWS MOŻNA OBEJRZEĆ WYWIADY TOMKA ŚWITKA ZROBIONE PODCZAS KONFERENCJI SFBTA W SANTA FE, NOWY MEKSYK, USA.

> JEŚLI CHCESZ BYĆ Z NAMI PRAWIE „ON LINE” ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA NASZEJ STRONY NA FACEBOOKU!  ZAPOZNAJ SIĘ Z DZISIEJSZYM – „TSR NA DZIŚ” – STRONA CENTRUM PSR NA FACEBOOKU:  ODWIEDŹ NAS

> NA STRONIE WWW.SOLUTIONFOCUSEDNEWS.COM DOSTĘPNE SĄ  POSZCZEGÓLNE CZĘŚCI WYWIADU Z TOMKIEM ŚWITKIEM – GŁÓWNIE O MODELU SYTUACYJNYM W RAMACH TSR, NA TEMAT KTÓREGO ARTYKUŁ UKAŻE SIĘ W PAŹDZIERNIKU 2014 W INTERNATIONAL JOURNAL FOR SOLUTION FOCUSED PRACTICE WWW.IJSFP.COM

> PLANUJESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W NASZYM SZKOLENIU, LECZ ZNAJDUJESZ SIĘ W SYTUACJI W KTÓREJ TRUDNO CI SFINANSOWAĆ SZKOLENIE – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI – szkolenia # centrumpsr.eu – MOŻEMY CI ZAPROPONOWAĆ KORZYSTNY SYSTEM FINANSOWANIA RATALNEGO – W PRZYPADKU SZKOLENIA PODSTAWOWEGO – 10 rat x 150,00 zł, W PRZYPADKU SZKOLENIA ZAAWANSOWANEGO 12 RAT x 210,00 z. W PRZYPADKU WYBORU – SZKOLENIE PODSTAWOWE I ZAAWANSOWANE W JEDNYM (CZYLI DECYDUJESZ SIĘ NA STARCIE NA UDZIAŁ W OBU SZKOLENIACH) – OFERTA 24 RATY. SZCZEGÓŁY MAILOWO. POTRZEBUJESZ INNEGO ROZWIĄZANIA? ZAPRASZAMY!

(powyższe ceny dotyczą szkolenia w Warszawie – oferta na pozostałe szkolenia mailowo)

>  ZORGANIZOWALIŚMY W KWIETNIU 2015 ROKU W WARSZAWIE POSIEDZENIE ZARZĄDU EUROPEAN BRIEF THERAPY ASSOCIATION. POSZUKUJEMY KILKU OSÓB CHCĄCYCH ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W TE PRZYGOTOWANIA.

> GORĄCO POLECAMY:  SOLUTIONFOCUSEDNEWS – MIEJSCE, GDZIE MOŻESZ NP. OBEJRZEĆ WYWIADY Z PRAKTYKAMI STOSUJĄCYMI TSR (materiał po angielsku)

> POLECAMY ZBLIŻAJĄCE SIĘ KONFERENCJE TSR:

KONFERENCJA SFTBA W WILMINGTON, NC, USA – październik 2015 – POZNAJ SMAK ARMERYKAŃSKIEGO SFBT

KONFERENCJA EBTA W WIEDNIU, AUSTRIA – wrzesień 2015 – Ebta2015 – KONIECZNIE WPADNIJCIE

 

ŚCIEŻKI CZASU I ZMIAN

Ruszył Pielgrzym, aby Nowe oswoić,
Chciał, aby bardziej Nim się stawać mogło.
Brat- Czas ziarenkami opadającymi w klepsydrze
Pielgrzyma zmieniał,
Smagany wiatrem przystawał,
Stawał by Pięknem Chwili się nacieszyć…
Siebie w Niej rozpoznać i uczyć się z Nią żyć.
Czy Pielgrzym to Ty?
Czy Pielgrzym to Ja?

Autor: m.p.

image

image